Alle vinnere i World Cup, enkeltdisipliner og sammenlagt
År   Slalåm    Storslalåm     Super-G     Utfor     Sammenlagt   Kombinasjon
                       
2015 M. Hirscher, Østerrike   M. Hirscher, Østerrike   K. Jansrud, Nor   K. Jansrud, Nor M. Hirscher, Øst C. Janka, Sveits
2014 M. Hirscher, Østerrike   T. Ligety, USA   A. Lund Svindal, Nor   A. Lund Svindal, Nor M. Hirscher, Øst T. Ligety + Pinturault
2013 M. Hirscher, Østerrike   T. Ligety, USA   A. Lund Svindal, Nor   A. Lund Svindal, Nor M. Hirscher, Øst I. Kostelic+ Pinturault
2012 A. Myhrer, Sverige   M. Hirscher, Østerrike   A. Lund Svindal, Nor   K. Kröll, Østerrike M. Hirscher, Øst I. Kostelic, Kroatia
2011 I. Kostelic, Kroatia   T. Ligety, USA   D. Cuche, Sveits   D. Cuche, Sveits I. Kostelic, Kroatia I. Kostelic, Kroatia
2010 R. Herbst, Øst   T. Ligety, USA   E. Guay, Can   D. Cuche, Sveits C. Janka, Sveits B. Raich, Øst
2009 J. Grange, Fra   D. Cuche, Sveits   A. Lund Svindal, Nor   M. Walchhofer, Øst A. Lund Svindal, Nor C. Janka, Sveits
2008 M. Mölgg, Ita   T. Ligety, USA   H. Reichelt, Øst   D. Cuche, Sveits B. Miller, USA B. Miller, USA
2007 B. Raich, Øst   A. Lund Svindal, Nor   B. Miller, USA   D. Cuche, Sveits A. Lund Svindal, Nor A. Lund Svindal, Nor
2006 G. Rocca, Ita   B. Raich, Øst   A. Lund Svindal, Nor   M. Walchhofer, Øst B. Raich, Øst B. Raich, Øst
2005   B. Raich, Øst   B. Raich, Øst   B. Miller, USA   M. Walchhofer, Øst   B. Miller, USA B. Raich, Øst
2004   R. Schönfelder, Øst   B. Miller, USA   H. Maier, Øst   S. Eberharter, Øst   H. Maier, Øst B. Miller, USA
2003   K. Palander, Fin   M. v. Grünigen, Sveits   S. Eberharter, Øst   S. Eberharter, Øst   S. Eberharter, Øst B. Miller, USA
2002   I. Kostelic, Kro   F. Covili, Fra   S. Eberharter, Øst   S. Eberharter, Øst   S. Eberharter, Øst K. Aamodt, Nor
2001   B. Raich, Øst   H. Maier, Øst   H. Maier, Øst   H. Maier, Øst   H. Maier, Øst L. Kjus, Nor
2000   K. Aamodt, Nor   H. Maier, Øst   H. Maier, Øst   H. Maier, Øst   H. Maier, Øst K. Aamodt, Nor
1999   T. Stangassinger, Øst   M. v. Grünigen, Sveits   H. Maier, Øst   L. Kjus, Nor   L. Kjus, Nor Kjus og Aamodt, Nor
1998   T. Sykora, Øst   H. Maier, Øst   H. Maier, Øst   A. Schifferer, Øst   H. Maier, Øst W. Franz, Øst
1997   T. Sykora, Øst   M. v. Grünigen, Sveits   L. Alphand, Fra   L. Alphand, Fra   L. Alphand, Fra K. Aamodt, Nor
1996   S. Amiez, Fra   M. v. Grünigen, Sveits   A. Skårdal, Nor   L. Alphand, Fra   L. Kjus, Nor G. Mader, Øst
1995   A. Tomba, Ita   A. Tomba, Ita   P. Rungaldier, Ita   L. Alphand, Fra   A. Tomba, Ita M. Girardelli, Lux
1994   A. Tomba, Ita   C. Mayer, Øst   J. Thorsen, Nor   M. Girardelli, Lux   K. Aamodt, Nor Kjus og Aamodt, Nor
1993   T. Fogdø, Sve   K. Aamodt, Nor   K. Aamodt, Nor   F. Heinzer, Sveits   M. Girardelli, Lux M. Girardelli, Lux
1992   A. Tomba, Ita   A. Tomba, Ita   P. Accola, Sveits   F. Heinzer, Sveits   P. Accola, Sveits P. Accola, Sveits
1991   M. Girardelli, Lux   A. Tomba, Ita   F. Heinzer, Sveits   F. Heinzer, Sveits   M. Girardelli, Lux M. Girardelli, Lux
1990   A. Bittner, Tys   O. Furuseth, Nor   P. Zurbriggen, Sveits   H. Höflehner, Øst   P. Zurbriggen, Sveits P. Zurbriggen, Sveits
1989   A. Bittner, Tys   O. Furuseth, Nor   P. Zurbriggen, Sveits   M. Girardelli, Lux   M. Girardelli, Lux M. Girardelli, Lux
1988   A. Tomba, Ita   A. Tomba, Ita   P. Zurbriggen, Sveits P. Zurbriggen, Sveits   P. Zurbriggen, Sveits H. Strolz, Øst
1987   B. Krizaj, Slo   P. Zurbriggen, Sveits   P. Zurbriggen, Sveits   P. Zurbriggen, Sveits   P. Zurbriggen, Sveits P. Zurbriggen, Sveits
1986   R. Petrovic, Slo   J. Gaspoz, Sveits   M. Wasmeier, Tys   P. Wirnsberger, Øst   M. Girardelli, Lux P. Zurbriggen, Sveits
1985   M. Girardelli, Lux   M. Girardelli, Lux       H. Höflehner, Øst   M. Girardelli, Lux A. Wenzel, Licht
1984   M. Girardelli, Lux   I. Stenmark, Sve       U. Raber, Sveits   P. Zurbriggen, Sveits A. Wenzel, Licht
1983   S. Strand, Sve   P. Mahre, USA       F. Klammer, Øst   P. Mahre, USA P. Mahre, USA
1982   P. Mahre, USA   P. Mahre, USA       S. Podborski, Can   P. Mahre, USA P. Mahre, USA
1981   I. Stenmark, Sve   I. Stenmark, Sve       H. Weirather, Øst   P. Mahre, USA P. Mahre, USA
1980   I. Stenmark, Sve   I. Stenmark, Sve       P. Müller, Sveits   A. Wenzel, Licht P. Mahre, USA
1979   I. Stenmark, Sve   I. Stenmark, Sve       P. Müller, Sveits   P. Lüscher, Sveits  
1978   I. Stenmark, Sve   I. Stenmark, Sve       F. Klammer, Øst   I. Stenmark, Sve  
1977   I. Stenmark, Sve   I. Stenmark, Sve       F. Klammer, Øst   I. Stenmark, Sve  
1976   I. Stenmark, Sve   I. Stenmark, Sve       F. Klammer, Øst   I. Stenmark, Sve  
1975   I. Stenmark, Sve   I. Stenmark, Sve       F. Klammer, Øst   G. Thöni, Ita  
1974   G. Thöni, Ita   P. Gross, Ita       R. Collombin, Fra   P. Gross, Ita  
1973   G. Thöni, Ita   H. Hinterseer, Øst       R. Collombin, Fra   G. Thöni, Ita  
1972   J. Augert, Fra   G. Thöni, Ita       B. Russi, Sveits   G. Thöni, Ita  
1971   J. Augert, Fra   P. Russel, Fra       B. Russi, Sveits   G. Thöni, Ita  
1970   P. Russel, Fra   G. Thöni, Ita       C. Schranz, Øst   C. Schranz, Øst  
1969   J. Augert, Fra   C. Schranz, Øst       C. Schranz, Øst   C. Schranz, Øst  
1968   D. Giovanoli, Sveits   J. Killy, Fra       G. Nenning, Øst   J. Killy, Fra  
1967   J. Killy, Fra   J. Killy, Fra       J. Killy, Fra   J. Killy, Fra  

Alpin-siden